Launchpad Pro w rękach kolejnych artystów

Novation Launchpad ProOryginalny Launchpad zaliczał się swego czasu do najpopularniejszych kontrolerów MIDI na świecie, dlatego też premiera jego najnowszej wersji oznaczonej dopiskiem PRO wywołała niemałe zamieszanie wśród osób zainteresowanych urządzeniami tego typu. Nie dziwi więc fakt, iż wielu spośród użytkowników poprzedniego wcielenia Launchpada postanowiło przerzucić się na nowszy model gdy tylko trafił on na sklepowe półki.

Sytuację tą widać dość wyraźnie w serwisie Youtube, gdzie z dnia na dzień przybywa coraz więcej nagrań z Launchpadem Pro w roli głównej. Większość z nich to wprawdzie kręcone naprędce recenzje, prezentacje czy „unboxingi”, ale coraz częściej pojawiają się też rozmaite kontrolerystyczne rutyny i Live Acty wykorzystujące wspomniany kontroler. Jednym z najciekawszych nagrań tego typu jest cover utworu „I Want You To Know” wykonany przez Nev’a – jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów korzystających z Launchpada, który jak zwykle zadbał również o wizualną stronę swojego występu, robiąc dobry użytek z podświetlenia RGB znajdującego się na wyposażeniu nowego kontrolera firmy Novation.

Kolejnym ciekawym nagraniem na które warto zwrócić uwagę jest cover utworu „Delorean Dynamite” wykonany przez artystę tworzącego pod pseudonimem thesecondwall. Tym co wyróżnia te nagranie na tle pozostałych jest fakt, iż zostało ono niemal w całości wykonane w trybie Note Mode, stanowiącym jedną z ciekawszych nowości wprowadzonych w modelu PRO. Co więcej, dodatkowy kabel wychodzący z tylnego panelu urządzenia wskazuje na to, że Launchpad Pro wykorzystywany jest w tym przypadku nie tylko do kontroli programu Ableton Live, ale też bliżej nieokreślonego sprzętowego syntezatora.

Premiera nowego modelu była również świetną okazją do umieszczenia kolejnego nagrania promocyjnego na oficjalnym kanale firmy Novation. Tym razem Launchpad Pro trafił w ręce Thavius’a Beck’a – kontrolerysty który od samego początku mocno zaangażował się w promowanie tego urządzenia.

Na koniec warto też wspomnieć o tym, że Launchpad Pro doczekał się też niedawno pierwszej polskiej wideo-prezentacji, której autorem jest Maciej Polański z serwisu Musoneo. Materiał jest dość obszerny i wyczerpujący, a na dodatek skupia się nie tylko na suchych faktach dotyczących specyfikacji technicznej, ale też na praktycznych przykładach na zastosowanie możliwości nowego Launchpada. Możecie go obejrzeć klikając w ten link.