Novation prezentuje Launchpad Mk2

Launchpad Mk2

Gdy kilka miesięcy temu firma Novation zaprezentowała światu kontroler Launchpad Pro większość z nas spodziewała się, że starsze modele z tej serii odejdą wreszcie na zasłużoną emeryturę (a ich miejsce zajmą klony). Projektanci wspomnianego urządzenia postanowili jednak zgotować nam nie lada niespodziankę, wypuszczając na rynek jeszcze jedną, nieco odświeżoną wersję „normalnego” Launchpada.

Najnowsze wcielenie jednego z najpopularniejszych kontrolerów MIDI na świecie od swoich poprzedników różni się głównie kolorowym podświetleniem padów (chociaż warto zaznaczyć, że design obudowy i przycisków również uległ delikatnym zmianom), które nie tylko poprawia wygląd kontrolera ale też ułatwia nawigację w trybie Session View programu Ableton Live (kolory padów odzwierciedlają kolory klipów w programie, dzięki czemu łatwiej poruszać się po sesji bez patrzenia w ekran komputera). Wszystkie pozostałe elementy kontrolera działają natomiast identycznie jak miało to miejsce w przypadku jego starszych wersji, co oznacza najprawdopodobniej, że wszystkie skrypty i modyfikacje przygotowane przez społeczność użytkowników z myślą o starszych modelach będą współpracować również z nowym Launchpadem.

Niestety, jak na razie nie wiadomo kiedy dokładnie Launchpad Mk2 trafi do sprzedaży, ani też ile wyniesie jego oficjalna cena. Wiadomo za to, że podobnie jak jego poprzednicy sprzedawany on będzie w zestawie z oprogramowaniem Ableton Live Lite, zestawem sampli od firmy Loopmasters oraz dwoma wirtualnymi instrumentami: Bass Station i V Station. Więcej informacji na temat urządzenia znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.