Launchpad Mk2 – kolejna oficjalna prezentacja

Launchpad Mk2Mimo iż większość fanów serii Launchpad czeka na nadchodzącą wielkimi krokami wersję Pro, która wprowadzi wiele długo wyczekiwanych funkcji (w tym pady czułe na siłę uderzenia), to jednak nie wolno zapominać o tym, że „zwykły” Launchpad nadal pozostaje jednym z ciekawszych kontrolerów dostępnych obecnie na rynku. Tym bardziej cieszy więc fakt, że Novation nie zdecydowało się jeszcze odsyłać go na w pełni zasłużoną emeryturę, a zamiast tego zaserwowała nam lekko odświeżoną wersję Mk2.

Kilka dni temu w sieci pojawiła się nowa, oficjalna prezentacja wspomnianego modelu, pokazująca praktyczne wykorzystanie oferowanych przez niego funkcji na przykładzie krótkiej kontrolerystycznej rutyny przygotowanej przez brytyjskiego artystę tworzącego pod pseudonimem Calc. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Launchpad Mk2 będzie oferował dokładnie tą samą funkcjonalność co jego poprzednik. Nie da się jednak ukryć, że kolorowe podświetlenie przycisków, będące główną cechą odróżniającą Mk2 od oryginału, nie tylko wpływa pozytywnie na wygląd kontrolera, ale też sprawia, że korzystanie z niego staje się nieco prostsze i bardziej intuicyjne.

Launchpad Mk2 powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu a jego przewidywana cena wynosi $169.99. Zgodnie z tradycją serii będzie on sprzedawany w zestawie z oprogramowaniem Ableton Live Lite, zestawem sampli od firmy Loopmasters oraz dwoma wirtualnymi instrumentami: Bass Station i V Station. Więcej informacji na temat urządzenia znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.