Launchpad Intro – nowa aplikacja firmy Novation

Firma Novation znana jest głównie z produkcji kontrolerów MIDI i syntezatorów, jednak w jej ofercie znajdziemy też kilka mnij lub bardziej udanych aplikacji muzycznych. Najnowsza z nich to Launchpad Intro (chociaż jeszcze kilka dni temu nazywała się ona Launchpad Arcade).

Pod wspomnianą nazwą kryje się darmowa aplikacja webowa, pozwalająca nam mieszać ze sobą pętle i sample w sposób zbliżony do tego, w jaki kontrolery z serii Launchpad obsługują klipy w programie Ableton Live. Aplikację można otworzyć w każdej przeglądarce a następnie obsługiwać myszką, klawiaturą lub ekranem dotykowym. Jeśli korzystamy z przeglądarki Chrome zyskujemy też możliwość podłączenia prawdziwego Launchpada (wspierane modele to S, Mini, MK2 i Pro) i sterowania aplikacją za jego pomocą. Do dyspozycji użytkownika oddano kilka różnych zestawów sampli, pochodzących z utworów artystów współpracujących z firmą Novation. Niestety, użytkownik nie może mieszać ze sobą sampli pochodzących z różnych zestawów.

Launchpad Intro to rzecz jasna nic innego jak interaktywna reklama kontrolerów z serii Launchpad i aplikacji Launchpad dla systemu iOS. Trzeba jednak przyznać, że taka forma promowania produktu sprawdza się naprawdę świetnie, gdyż pozwala ona potencjalnemu klientowi samodzielnie zapoznać się z jego podstawowymi funkcjami. Aplikację Launchpad Intro znajdziecie pod adresem intro.novationmusic.com.