Novation odświeża klawiatury z serii Launchkey

Launchkey RGBGdy na początku tego roku firma Novation zaprezentowała światu nową, odświeżoną wersję kultowego kontrolera Launchpad, wyposażoną w kolorowe pady czułe na siłę uderzenia, ruch ten został przywitany przez użytkowników z wielkim entuzjazmem. Teraz podobnego „liftingu” doczekały się klawiatury z serii Launchkey, co jednak nie wzbudziło już tak wielkich emocji. 

Nietrudno bowiem zauważyć, że o ile w przypadku Launchpada zmiany te przekładały się w dość konkretny sposób na zwiększenie funkcjonalności urządzenia (nie wspominając już o tym, że nowa wersja wyposażona została również w szereg innych usprawnień) o tyle w przypadku Launchkey dodanie kolorowych padów (czułością na siłę uderzenia mogły się pochwalić już te z pierwszej wersji) jest zmianą czysto kosmetyczną, która nie wpływa zbyt mocno na sposób korzystania z urządzenia. Oczywiście mogą nam one nieco ułatwić nawigację w programie Ableton Live, jednak nie jest to zmiana na tyle poważna by wzbudzić zainteresowanie osób, którym nie przypadły do gustu oryginalne modele lub zachęcić posiadaczy poprzednich wersji do przesiadki na ich nowsze wcielenia. Pozostałe elementy klawiatur nie uległy bowiem praktycznie żadnym zmianom, dlatego też po więcej informacji na ich temat odsyłam do recenzji modeli Launchkey 49 i Launchkey Mini.

Launchkey RGB

 

Na szczęście zmianom nie uległy też ceny kontrolerów, które wynosić będą $99.99 za wersję Mini oraz odpowiednio $149.99, $199.99 i $249.99 za wersje 25, 49 i 61. W zestawie z nowymi kontrolerami nadal znajdziemy też program Ableton Live Lite, wirtualne instrumenty Bass Station i V-Station oraz pakiet sampli firmy Loopmasters. Więcej informacji na temat klawiatur z serii Launchkey znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Novation.

Launchkey 25