Launch Control i Launch Control XL mogą już pracować bez komputera

Launch Control XLKontrolery Launch Control i Launch Control XL, podobnie jak większość pozostałych kontrolerów firmy Novation, projektowane były z myślą o współpracy z programem Ableton Live. Obsługa zewnętrznych urządzeń za ich pomocą była więc jak najbardziej możliwa, jednak nadal wymagała podłączenia kontrolera do komputera. Najnowsza aktualizacja firmware obu modeli wprowadziła jednak możliwość działania w trybie standalone.

Oczywiście jako iż żaden z wymienionych modeli nie posiada wbudowanych standardowych wyjść MIDI, do kontrolowania zewnętrznych urządzeń, takich jak automaty perkusyjne czy moduły brzmieniowe, wymagany jest odpowiedni interfejs MIDI. Warto też zaznaczyć, że komputer będzie nam nadal potrzebny do skonfigurowania ustawień kontrolera pod kątem współpracy z konkretnymi urządzeniami. Poniższe nagranie pokazuje, jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce.

Więcej informacji na temat trybu standalone w kontrolerach Launch Control i Launch Control XL znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Novation.