Lauflicht 2 – Kolejny sekwencer dla Novation Launchpad

Budowa kontrolera Novation Launchpad czyni go świetną bazą do stworzenia sekwencera krokowego. Widzieliśmy to już w opisywanym jakiś czas temu w The Beatdown oraz w Nonome. Oba te projekty korzystały jednak z Max for Live, a co za tym idzie były dostępne tylko dla osób korzystających z oprogramowania firmy Ableton (co nie powinno nikogo dziwić, gdyż Launchpad został zaprojektowany z myślą o współpracy z tym DAW).  Teraz jednak pojawiła się alternatywa dla osób korzystających z programu Renoise.

Lauflicht 2 to wtyczka do programu Renoise pozwalająca na wykorzystanie kontrolera Novation Launchpad w roli bardzo rozbudowanego sekwencera krokowego.  Daje on nam dostęp m.in. do 32 „kroków”, wstawiania całych akordów (maksymalnie 3 dźwięki) czy kontrolę nad ośmioma parametrami dla każdej ścieżki.

Wtyczka kosztuje 24 euro, jednak przed zakupem możemy dokładnie sprawdzić jej wersję testową (działającą również z darmową edycją programu Renoise). Więcej informacji na stronie: http://www.stepsequencer.net/