LABS Scary Strings – darmowe samplowane smyczki od Spitfire Audio

Firma Spitfire Audio, znana m.in. ze swoich orkiestrowych bibliotek dla samplera Kontakt, od jakiegoś czasu regularnie udostępnia za darmo nowe instrumenty z serii LABS. Najnowszym z nich jest kolekcja samplowanych smyczków, nosząca nazwę Scary Strings.

LABS Scary Strings bazuje na próbnych nagraniach sprzed kilku lat, które zainspirowały Spitfire Audio do stworzenia pierwszych bibliotek z serii Evolutions. Instrument ten oferuje brzmienia niewielkiej sekcji smyczkowej, przepuszczone przez różnego rodzaju sprzętowe efekty, tak by nadać im bardziej mroczny i niepokojący charakter. Podobnie jak wszystkie poprzednie instrumenty z serii LABS opiera się on na prostym, minimalistycznym interfejsie, dającym bardzo ograniczoną kontrolę nad brzmieniem.

Scary Strings oraz wszystkie pozostałe instrumenty z darmowej serii LABS dostępne są do pobrania za darmo z oficjalnej strony firmy Spitifre Audio, jednak wymagają założenia konta i pobrania jej oficjalnej aplikacji, służącej do zarządzania zakupionymi produktami.