LABS Modular Piano – nowy darmowy instrument od Spitfire Audio

Spitfire Audio to firma znana głównie za sprawą swoich świetnych bibliotek brzmieniowych dla samplera Kontakt, skierowanych głównie do osób zajmujących się produkcją muzyki do filmów i gier komputerowych. Od jakiegoś czasu regularnie udostępnia ona za darmo proste wirtualne instrumenty z serii LABS. Niedawno zaprezentowała ona nowy produkt z tej serii – Modular Piano.

Modular Piano to wirtualny samplowany instrument bazujący na dźwiękach dwóch różnych pianin (akustycznego marki Schimmel i elektrycznego Wurlitzera) przepuszczonych przez szereg analogowych modułów typu eurorack. Podobnie jak wszystkie poprzednie instrumenty z serii LABS opiera się on na prostym, minimalistycznym interfejsie, dającym bardzo ograniczoną kontrolę nad brzmieniem.

Modular Piano oraz wszystkie pozostałe instrumenty z darmowej serii LABS dostępne są do pobrania za darmo z oficjalnej strony firmy Spitifre Audio, jednak wymagają założenia konta i pobrania jej oficjalnej aplikacji, służącej do zarządzania zakupionymi produktami.