LABS Frozen Strings – darmowe wirtualne smyczki od Spitfire Audio

Spitfire Audio od około pół roku regularnie powiększa swoją kolekcję darmowych wirtualnych instrumentów z serii LABS. Niedawno udostępniła ona kolejną ciekawą pozycję tego typu – Frozen Strings.

Frozen Strings to samplowane smyczki, bazujące na testowych nagraniach, które zainspirowały Spitfire Audio do stworzenia jednej z najciekawszych bibliotek brzmieniowych w ich ofercie – Albion V Tundra. W sesji tej wzięło udział sześciu instrumentalistów, którzy zostali poproszeni by grać bardzo delikatnie, co zaowocowało brzmieniem zdecydowanie wyróżniającym się na tle typowych samplowanych smyczków. Frozen Strings podobnie jak wszystkie pozostałe instrumenty z serii LABS opiera się na banalnie prostym, minimalistycznym interfejsie użytkownika, oferującym bardzo ograniczone możliwości modyfikowania brzmienia.

Frozen Strings oraz wszystkie pozostałe instrumenty z darmowej serii LABS dostępne są do pobrania za darmo z oficjalnej strony firmy Spitifre Audio, jednak wymagają założenia konta i pobrania jej oficjalnej aplikacji, służącej do zarządzania zakupionymi produktami.