Launchpad Pro i Ableton Push rozebrane na części

Launchpad Pro

Tak zwane „teardowny”, czyli nagrania pokazujące proces rozbierania na części urządzenia elektronicznego, to zjawisko popularne zwłaszcza wśród osób interesujących się nowoczesnymi gadżetami, takimi jak smartfony, tablety i konsole do gier. Trend ten powoli zaczyna jednak przenikać również do świata instrumentów muzycznych, czego przykładem jest poniższe nagranie z Launchpadem Pro w roli głównej.

Już na samym początku należy jednak zaznaczyć, iż stylistyka tego materiału (zwłaszcza na samym początku) odbiega nieco od tego do czego przyzwyczaiły nas profesjonalne kanały pokroju iFixit. Autorzy filmu podeszli bowiem do tematu z lekkim przymrużeniem oka. Pod warstwą specyficznego humoru kryje się jednak całkiem rzetelny przewodnik po „wnętrznościach” nowego Launchpada, który powinien zaspokoić ciekawość osób chcących poznać bliżej budowę tego urządzenia bez konieczności samodzielnego rozbierania go na kawałki.

Warto też wspomnieć o tym, że ta sama ekipa dwa lata temu nakręciła podobny (aczkolwiek nieco bardziej poważny) film, w którym na warsztat wzięto pierwszą generację kontrolera Push. Materiał nagrano w języku czeskim z opcjonalnymi angielskimi napisami.