Korg zapowiada Taktile i Triton Taktile

Korg Triton TaktileWydawać by się mogło, że firma Korg na dobre porzuciła kontrolery MIDI, by w pełni skupić się na innych kategoriach produktów ze swojego bogatego portfolio. Ich ostatnie urządzenia tego typu trafiły bowiem do sprzedaży nieco ponad trzy lata temu, co przy obecnym tempie rozwoju rynku wydaje się być niemal wiecznością. Okazuje się jednak, że japoński gigant nie zapomniał do końca o starych dobrych kontrolerach.

Dowodem jest nowa seria klawiatur sterujących nosząca nazwę Taktile, która trafi do sprzedaży już w czerwcu bieżącego roku. Oprócz standardowego dla urządzeń tego typu zestawu potencjometrów, przycisków oraz padów perkusyjnych (które w tym przypadku mogą służyć także do wyzwalania akordów) znajdziemy tu również niewielki Touchpad, potrafiący nie tylko zastąpić myszkę, ale również dający nam dostęp do trybu Touch Scale, w którym to przeciąganie palcem po panelu dotykowym wyzwala poszczególne nuty z wybranej przez nas skali, oraz Control Mode, pozwalającego wykorzystać go jako Touchpad X-Y wysyłający komunikaty MIDI CC.

Klawiatura Taktile dostępna będzie w dwóch wersjach, różniących się ilością klawiszy (25 i 49) oraz padów i potencjometrów. Do sprzedaży trafi również wersja nazwana TRITON Taktile, która będzie posiadać wszystkie cechy edycji podstawowej oraz wbudowany moduł brzmieniowy inspirowany klasyczną serią stacji roboczych firmy Korg. Przewidywane ceny za wersję podstawową wynoszą odpowiednio 250 i 350 dolarów, oraz po sto dolarów więcej za wersję TRITON.