Korg prezentuje Volca Nubass i Minilogue XD Module

Podczas tegorocznej edycji targów Superbooth firma Korg zaprezentowała nowy kompaktowy syntezator z rodziny Volca oraz nową wersję syntezatora Minilogue XD.

Volca Nubass, bo taką nazwę nosi pierwsze z wspomnianych urządzeń, to niewielkich rozmiarów analogowy syntezator basowy, w którego konstrukcji wykorzystano dwie lampy elektronowe, wpływające na brzmienie oscylatora i suboscylatora. Na wyposażeniu instrumentu znajdziemy też wzmacniacz, LFO, filtr, przester oraz sekwencer. Volca Nubass trafi do sprzedaży w sierpniu bieżącego roku, a jego cena wyniesie 199,99 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Korg.

Minilogue XD Module jest natomiast desktopową wersją analogowo-cyfrowego syntezatora Minilogue XD (który z kolei był usprawniona wersją Minilogue z 2016 roku) zaprezentowanego na tegorocznych targach NAMM. Od swojego poprzednika różni się ona jedynie brakiem klawiatury oraz dodaną opcją poly-chain, pozwalającą połączyć ze sobą dwa egzemplarze (lub wersję Module i zwykłą) w celu zwiększenia liczby dostępnych głosów z czterech do ośmiu. Minilogue XD Module trafi do sprzedaży w lipcu, a jego cena wyniesie 549,99 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.