Korg plugKEY – prosty interfejs MIDI/Audio dla użytkowników iOS

plugKeyFirma Korg z roku na rok kładzie coraz większy nacisk na produkcję programów i akcesoriów współpracujących z systemem iOS. Ich najnowszym produktem tego typu jest plugKEY – prosty interfejs MIDI/Audio.

Wspomniane akcesorium skierowane jest do użytkowników urządzeń wyposażonych w tradycyjne, 5-pinowe złącza MIDI Out, którzy chcieliby wykorzystać je do sterowania aplikacjami na iOS. plugKey wyposażony jest w jedno złącze MIDI In, do którego podłączamy nasz kontroler, dwa wyjścia audio typu jack 1/4″ oraz jedno małe złącze słuchawkowe. Nie jest to więc zbyt rozbudowane urządzenie, jednak powinno ono w zupełności wystarczyć osobom, chcącym wykorzystać iPhone’a lub iPada w roli prostego modułu brzmieniowego. Interfejs łączy się z tabletem/smartfonem za pomocą kabla lightning. Na jego bocznej krawędzi znajdziemy też złącze microUSB, do którego można podłączyć zewnętrzny zasilacz, pozwalający na ładowanie iUrządzenia w trakcie korzystania z plugKey (niestety, wspomniane złącze nie może posłużyć do komunikacji między interfejsem a innymi urządzeniami).

Jak na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy plugKEY trafi oficjalnie do sprzedaży i ile będzie wynosić jego cena. Plotki głoszą, że urządzenie pojawi się na sklepowych półkach w sierpniu, wycenione na $99. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Korg.