Korg Nu:Tekt NTS-1 trafi do sprzedaży w listopadzie

Podczas tegorocznej edycji targów Superbooth japońska firma Korg zaprezentowała prototyp kompaktowego syntezatora Nu:Tekt NTS-1, który ma być sprzedawany w postaci zestawu do samodzielnego montażu. Teraz potwierdzono oficjalnie, że instrument ten trafi do sprzedaży już w listopadzie 2019 roku.

Korg Nu:Tekt NTS-1 został zaprojektowany w taki sposób, że do montażu wszystkich wchodzących w skład zestawu elementów wystarczy dołączony śrubokręt (nie trzeba nawet nic lutować). Po złożeniu otrzymamy niewielki lecz zaskakująco rozbudowany cyfrowy syntezator oferujący m.in. cyfrowy oscylator z czterema podstawowymi trybami działania ( Sawtooth, Triangle, Square i VPM) , filtr (z pięcioma różnymi trybami działania), generator obwiedni, arpeggiator, 3 LFO, zestaw cyfrowych efektów oraz złącza MIDI, CV i USB, pozwalające na synchronizację z innymi urządzeniami. Jego największą zaletę stanowi jednak to, iż będzie on opierać się (przynajmniej częściowo) na tym samym open source’owym oprogramowaniu co Minilogue xd i Prologue. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku wspomnianych syntezatorów, użytkownicy mogą rozwijać jego możliwości samodzielnie programując rozszerzenia (przede wszystkim dodatkowe oscylatory i efekty), lub korzystając z gotowych darmowych lub płatnych ulepszeń stworzonych przez innych (NTS-1 będzie mógł też oczywiście korzystać z rozszerzeń stworzonych dla Minilogue xd i Prologue ).

Nu:Tekt NTS-1 ma trafić do sprzedaży w listopadzie 2019 roku, a jego cena wyniesie 99,99 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Korg.