Korg Nu:Tekt NTS-1 – kompaktowy syntezator do samodzielnego montażu

Firma Korg ma w swojej ofercie wiele różnych kompaktowych elektronicznych instrumentów muzycznych, takich jak chociażby Monotron, Kaossilator czy seria Volca. Już niedługo wprowadzi ona do sprzedaży kolejny ciekawy produkt tego typu – syntezator Nu:Tekt NTS-1.

NTS-1 to cyfrowy monofoniczny syntezator, który będzie sprzedawany w postaci zestawu do samodzielnego montażu. Po złożeniu w całość wszystkich części otrzymamy niewielki lecz zaskakująco rozbudowany instrument, na którego wyposażeniu znajdą się m.in. cztery oscylatory, filtr, generator obwiedni (z czterema różnymi trybami działania), arpeggiator, LFO oraz zestaw cyfrowych efektów. Jego najważniejszą cechą jest jednak to, że podobnie jak syntezatory Minilogue xd i Prologue tej samej firmy oferuje on możliwość dodawania nowych rodzajów oscylatorów i efektów. Użytkownicy będą mogli wykorzystać narzędzia udostępnione przez firmę Korg do tworzenia własnych rozszerzeń lub skorzystać z gotowych dodatków sprzedawanych bądź udostępnianych za darmo przez inne osoby lub firmy (NTS-1 będzie obsługiwać także wszystkie oscylatory i efekty zaprojektowane dla Minilogue i Prologue, a tych można już znaleźć w sieci całkiem sporo).

Firma Korg liczy na to, że uda się jej wprowadzić Nu:Tekt NTS-1 do sprzedaży przed końcem tego roku. Cena syntezatora nie została jednak jeszcze ujawniona.