Korg Gadget trafi również na Nintendo Switch

Użytkownicy konsoli Nintendo Switch już niedługo będą mogli wykorzystać ją jako narzędzie do tworzenia muzyki elektronicznej. Wszystko za sprawą aplikacji Korg Gadget, która w niedalekiej przyszłości trafi również na wspomniane urządzenie.

Aplikacja Korg Gadget stanowi połączenie prostego programu typu DAW z pakietem wirtualnych instrumentów i efektów wzorowanych na prawdziwych produktach firmy Korg. Konsolowa edycja oferować będzie dwa różne tryby działania. Pierwszy, przypominający ten znany z wersji dla iPhone’ów i iPadów, przeznaczony będzie do obsługi za pomocą ekranu dotykowego znajdującego się na wyposażeniu konsoli. Drugi tryb, zaprojektowany od podstaw z myślą o Nintendo Switch, będzie natomiast przystosowany do wyświetlania na telewizorze i obsługi za pomocą kontrolera do gier.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Korg Gadget trafi na konsolę Nintendo Switch wiosną 2018 roku. Warto też wspomnieć o tym, że nie jest to pierwsza aplikacja powstała w ramach współpracy firm Nintendo i Korg. Użytkownicy konsoli 3DS mogą uruchomić na niej wirtualne syntezatory M01D oraz DSN-12 (ten ostatni dostępny jest również dla konsol 2DS i 3DS XL).