KordBot – kolejny ciekawy projekt z serwisu Kickstarter

KordBotJedną z „pułapek”, w które często zdarza się wpadać kompozytorom i producentom muzycznym, jest nagminne korzystanie z tego samego zestawu akordów. Popularnym sposobem na radzenie sobie z tym problemem jest korzystanie z narzędzi posiadających funkcję automatycznego generowania akordów, które często są w stanie podsunąć nam pomysł, na który prawdopodobnie nie wpadlibyśmy sami. Niedawno w serwisie Kickstarter wystartowała zbiórka funduszy na rozpoczęcie produkcji całkiem interesującego urządzenia tego typu.

KordBot, bo o nim mowa, ma postać niewielkiego kontrolera MIDI, którego głównymi elementami są siatka niewielkich okrągłych przycisków oraz dwuoktawowa „klawiatura”. Za ich pomocą wybieramy najpierw rodzaj akordu (domyślnie 32 rodzaje, ale można też dodać własne) a następnie jego pierwszy dźwięk. W zależności od wybranego przez nas trybu działania poszczególne dźwięki wchodzące w skład akordu mogą zostać zagrane jednocześnie lub jeden po drugim. W tym drugim przypadku możemy skorzystać z wbudowanego arpeggiatora lub paska dotykowego, pozwalającego „uderzać” w akord w sposób przypominający nieco bicie gitarowe. KordBot wyposażony został też w prosty sekwencer krokowy oraz możliwość działania jako zwykły kontroler MIDI (w tym trybie wszystkie przyciski funkcyjne, w tym również te służące do wyboru rodzaju akordu, wysyłają po prostu komunikaty MIDI). Komunikacja z innymi urządzeniami będzie mogła odbywać się przewodowo (MIDI, USB) lub bezprzewodowo (Bluetooth).

KordBot znajduje się obecnie na etapie zbiórki funduszy na platformie Kickstarter. W chwili gdy piszę te słowa twórcom udało się już zebrać ponad dwukrotnie więcej, niż początkowo zakładali. Osoby chcące zamówić ten kontroler w przedsprzedaży mogą to zrobić wspierając twórców kwotą $249. Pierwsze egzemplarze trafią do nabywców we wrześniu bieżącego roku. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu w serwisie Kickstarter.