Traktor Kontrol S5 doczekał się serii poradników wideo

Traktor-Kontrol-S5Kontroler Traktor Kontrol S5 pojawił się wprawdzie dość niespodziewanie (jak zwykle oficjalną zapowiedź wyprzedził wyciek zdjęć) jednak nie narobił wokół siebie tak dużego szumu, jak jego poprzednicy. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy był fakt, iż w odróżnieniu od zaprezentowanego rok wcześniej modelu S8 nie wnosił on do tematu kontrolerów DJ-skich niczego nowego.

Brak innowacyjności nie zmienia jednak faktu, iż S5 stanowi całkiem rozsądną propozycję dla osób, którym podobała się idea przyświecająca modelowi S8 (rezygnacja z kół Jog, pitch-faderów i innych standardowych elementów na rzecz bardziej nowoczesnego podejścia do sztuki miksowania za pomocą Remix Decks i Stems Decks) jednak sam kontroler był dla nich zbyt duży lub zbyt drogi. Kilka dni temu na oficjalnym kanale firmy Native Instruments w serwisie Youtube pojawiła się krótka seria poradników wideo prezentujących w praktyce możliwości wspomnianego urządzenia. Poszczególne odcinki trwają nie dłużej niż dwie minuty i opisują takie zagadnienia jak przeglądanie biblioteki utworów, podstawy miksowania, korzystanie z efektów, obsługa plików w formacie Stems, ustawianie siatek tempa i podłączanie zewnętrznych źródeł dźwięku.

Kontroler Traktor Kontrol S5 dostępny jest do nabycia na oficjalnej stronie firmy Native Instruments, gdzie kosztuje 799 euro.