Komplex Sequencer – prawdziwy potwór wśród sprzętowych sekwencerów

1.1_fc_nr_300[1]Sprzętowe sekwencery dawno już przegrały walkę ze swoimi software’owymi odpowiednikami, przez co stanowią one obecnie niszową kategorię produktów skierowaną głównie do niewielkiej grupki zapaleńców. Mimo to na rynku cały czas pojawiają się nowe urządzenia tego typu, a niektóre z nich potrafią naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

Najnowszym przykładem na poparcie tego twierdzenia jest Komplex Sequencer firmy KOMA Elektronik – prawdziwy potwór w swojej kategorii sprzętowej. Urządzenie te składa się z czterech rozbudowanych sekwencerów (obsługujących zarówno standard MIDI jak i CV/Gate) zamkniętych w jednej obudowie i wyposażonych w bogatą paletę pokręteł, przycisków i przełączników, zaprojektowanych w taki sposób by każda funkcja miała przypisany oddzielny, dedykowany jej element. Tym co wyróżnia Komplex Sequencer na tle konkurencji jest jednak krosownica umieszczona na szczycie górnego panelu, za pomocą której możemy sprawić, że poszczególne sekwencery będą wpływać nie tylko na urządzenia zewnętrzne, ale też na siebie nawzajem. Poniższa prezentacja wyjaśnia dokładniej sposób działania poszczególnych elementów urządzenia.

Osoby zainteresowane kupnem własnego egzemplarza Komplex Sequencer mogą złożyć zamówienie na oficjalnej stronie firmy KOMA Elektronik, gdzie znajdą również więcej szczegółowych informacji na jego temat (w tym pełną instrukcję obsługi). Należy jednak pamiętać, że urządzenia te są składane ręcznie, co w związku ze sporym zainteresowaniem ze strony potencjalnych nabywców może przełożyć się na długi czas oczekiwania na dostawę. Komplex Sequencer wyceniony został na 1,699 euro (z uwzględnieniem podatku Vat).