Native Instruments zapowiada Komplete 11

komplete11

Na przestrzeni ostatnich lat pakiet Komplete zdołał wyrosnąć na jeden z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejszy) zestawów wirtualnych instrumentów i efektów skierowanych do producentów muzycznych. Wczoraj firma Native Instruments zapowiedziała oficjalnie jego jedenastą edycję. 

Niestety, osoby które liczyły na to, że berlińska firma tym razem zaskoczy nas czymś naprawdę innowacyjnym, po raz kolejny poczują się zawiedzione. Spośród dwunastu nowych pozycji, o które powiększyła się lista instrumentów i efektów wchodzących w skład pakietów Komplete i Komplete Ultimate, tylko jedna stanowi prawdziwą nowość (tzn. nie była wcześniej dostępna do nabycia oddzielnie). Form, bo o nim mowa, to hybryda samplera i syntezatora, pozwalająca na syntezowanie nowych brzmień w oparciu o wybrane przez nas próbki dźwięków. Jak na razie firma Native Instruments nie zdradziła zbyt wielu szczegółów dotyczących tego instrumentu. Można jednak założyć, że w ciągu kilku najbliższych dni na ich kanale w serwisie Youtube pojawi się stosowna prezentacja.

form

Pozostałe nowe instrumenty i efekty wchodzące w skład pakietu Komplete 11 to: Reaktor 6, Kontakt 5.6, Una Corda, Session Guitarist – Strummed Acoustic, Discovery Series – India, Kinetic Metal i Replika. W wersji Ultimate dochodzą do tego cztery kolejne pozycje: Symphony Essentials (w której skład wchodzą wszystkie wydane dotąd biblioteki z serii Symphony Series), Flesh, Emotive Strings i Replika XT. W obu pakietach znajdziemy też oczywiście wszystkie instrumenty, efekty i biblioteki brzmieniowe, które wchodziły w skład poprzednich wersji.

Nowe wersje pakietów Komplete trafią do sprzedaży pierwszego września. Komplete 11 i Komplete 11 Ultimate wycenione zostały na 599 i 1199 euro (199/599 euro za upgrade, 399/999 euro za crossgrade). Po raz pierwszy pojawiła się też możliwość kupienia pakietu Komplete Select, który wcześniej dodawany był za darmo do wybranych produktów firmy Native Instruments (takich jak Maschine czy klawiatur Komplete Kontrol S). W jego skład wchodzi jedenaście instrumentów i efektów zaczerpniętych ze standardowej wersji pakietu Komplete 11, zaś jego cena wynosi 199 euro. Więcej informacji na temat poszczególnych wersji pakietu Komplete 11 znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Native Instruments, na której można również zakupić je w przedsprzedaży.