Komplete Kontrol 1.1 i Komplete Select dla klawiatur Kontrol S już dostępne

Komplete Kontrol SGdy firma Native Instruments wypuściła na rynek swoją pierwszą serię klawiatur sterujących spotkały się one z mieszanymi opiniami użytkowników. Z jednej strony oferowały one naprawdę świetną integrację z wtyczkami wchodzącymi w skład pakietu Komplete. Z drugiej zaś radziły sobie raczej przeciętnie z produktami innych firm, a raczej ciężko jest znaleźć osobę, która używałaby wyłącznie wtyczek od Native Instruments. Na szczęście projektanci klawiatur wzięli sobie do serca zastrzeżenia użytkowników i miesiąc temu zapowiedzieli oficjalnie serię aktualizacji mających na celu usprawnienie ich produktów.

Pierwsze z nich, czyli Komplete Kontrol 1.1 oraz uzupełniająca je nowa wersja firmware, zostały udostępnione użytkownikom wczoraj. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami najważniejszą zmianą w nowej aktualizacji jest sposób działania funkcji z kategorii Smart Play. W poprzedniej wersji nagrywając ścieżki przy wykorzystaniu takich funkcji jak Arpeggiator czy Chords wykorzystywany przez nas program typu DAW zapisywał tylko pojedyncze komunikaty Note On, które następnie były zamieniane na sekwencję dźwięków bądź akordy wewnątrz oprogramowania Komplete Kontrol. Dzięki nowej aktualizacji do programu DAW będzie trafiać od razu ostateczny efekt działania funkcji, dokładnie tak jak oczekiwała większość użytkowników. Poprawiono też między innymi działanie funkcji Scale Mode i Touch Kontrol oraz usprawniono zarządzanie presetami. Nowe firmware wprowadziło zaś szereg drobnych usprawnień w działania klawiatury, z których najważniejszym jest tryb Standalone MIDI Output, pozwalający wykorzystać klawiatury z serii Komplete Kontrol S do kontrolowania zewnętrznych urządzeń bez wspomagania ze strony komputera. Wszyscy posiadacze klawiatur firmy Native Instruments zyskali też darmowy dostęp do pakietu Komplete Select, w którego skład wchodzi dziesięć wirtualnych instrumentów i efektów wybranych z katalogu wtyczek Komplete: Massive, Monark, Reaktor Prism, Retro Machines, Drumlab, West Africa, The Gentleman, Scarbee Mark I, Vintage Organs i Solid Bus Comp. Warto też przypomnieć o tym, że kilka dni temu dostęp do tego samego zestawu wtyczek zyskali również posiadacze oprogramowania Maschine 2.

Więcej informacji na temat najnowszej aktualizacji oprogramowania klawiatur Komplete Kontrol S znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Native Instruments.