Komplete 12 – nowa edycja pakietu wtyczek Native Instruments już dostępna

W ubiegłym miesiącu firma Native Instruments zapowiedziała aż dwanaście nowych produktów. Jednym z nich była nowa odsłona pakietu Komplete, która trafiła właśnie do sprzedaży.

Pakiet Komplete 12 dostępny jest w aż czterech różnych wersjach, różniących się między sobą ceną i zawartością. Edycja standardowa oferuje ponad 50 różnych wtyczek z katalogu Native Instruments, wśród których znajdziemy zarówno wirtualne instrumenty jak i efekty i różnego rodzaju narzędzia, oraz dziesięć „rozszerzeń”, czyli paczek zawierających m.in. sample i gotowe presety dla wtyczek. W odróżnieniu od poprzednich edycji pakietu Komplete, które zwykle zawierały w sobie kilka zupełnie nowych wtyczek, Komplete 12 składa się głównie z produktów, które były dostępne w ofercie Native Instruments już od jakiegoś czasu. Zamiast tego przynosi on ze sobą duże aktualizacje dwóch najpopularniejszych instrumentów firmy – samplera Kontakt i syntezatora Massive. Warto mieć jednak na uwadze, że podczas gdy Kontakt 6 jest dostępny od razu po zakupie, Massive X zostanie udostępniony posiadaczom Komplete 12 dopiero w lutym 2019 roku. Oprócz wersji standardowej w sprzedaży dostępne są jeszcze wersje Ultimate (ponad 100 różnych wtyczek, w tym cała zawartość wersji standardowej i zestaw wirtualnych instrumentów Symphony Essentials, oraz dwadzieścia rozszerzeń), Collector’s Edition (wszystkie wtyczki z Ultimate + zestaw instrumentów Symphony Series i 50 rozszerzeń) oraz Essentials (14 wtyczek oraz trzy rozszerzenia).

Pakiety Komplete 12 Essentials, Komplete 12, Komplete 12 Ultimate i Komplete 12 Collector’s Edition kosztują odpowiednio 199, 599, 1 199 i 1 599 euro (taniej, jeśli posiadamy którąś ze starszych lub niższych wersji). Można je nabyć zarówno w wersji cyfrowej jak i na nośnikach fizycznych. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Native Instruments.