Keith McMillen Instruments prezentuje K-Board

K-boardKontroler QuNexus zyskał rozgłos w środowisku muzyków nie tylko dzięki nietuzinkowym padom/klawiszom rozpoznającym siłę nacisku i położenie palca, ale też sporym możliwościom współpracy z innymi urządzeniami za pomocą standardów MIDI i CV. Niestety, mimo iż ta ostatnia funkcja zapewniła mu dużą popularność wśród fanów starych syntezatorów, to jednak znaczna większość potencjalnych nabywców patrzyła na nią jak na zbędny dodatek podnoszący jedynie cenę urządzenia.

Rozwiązaniem tego problemu jest K-Board, młodszy brat QuNexus posiadający niemal identyczny wygląd i funkcjonalność, jednak pozbawiony dodatkowych złączy umożliwiających podpięcie go pod sprzętowe syntezatory, co pozwoliło producentom obniżyć jego cenę o $50. Niestety, efektem ubocznym tych zmian jest również „wycięcie” kilku ciekawych funkcji, takich jak presety, Channel Rotation czy oddzielne komunikaty Pressure i Tilt dla każdego pada/klawisza. Wszystko to sprawia, że K-Board nie budzi już takiego podziwu jak QuNexus, jednak nadal ma on szansę zostać jedną z najciekawszych kompaktowych klawiatur w swoim przedziale cenowym.

W chwili obecnej K-Board dostępny jest do nabycia jedynie w amerykańskiej sieci sklepów Guitar Center, gdzie kosztuje $99. WIęcej informacji na temat kontrolera znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej producenta.