Klawiatury Keylab Essential już w sprzedaży

Klawiatury Keylab Essential 49 i 61 zostały po raz pierwszy zapowiedziane w kwietniu tego roku. Teraz oba modele trafiły już oficjalnie do sprzedaży.

Nowe kontrolery stanowią uproszczone, odchudzone wersje wypuszczonych w 2013 roku klawiatur Keylab 49 i Keylab 61. Na górnym panelu każdego z nich znajdziemy osiem padów, dziewięć pokręteł, dziewięć suwaków, enkoder, niewielki wyświetlacz, sześć przycisków do obsługi sekcji transportu oraz cztery przyciski funkcyjne. Oba modele wyposażono też w koła pitch i modulacji, z tym że w wersji 49-klawiszowej zostały one umieszczone obok klawiszy, zaś w wersji 61-klawiszowej nad nimi. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich modeli z serii Keylab w zestawie z klawiaturami otrzymamy całkiem pokaźny pakiet oprogramowania, w którego skład wchodzi kolekcja wirtualnych syntezatorów Analog Lab, wirtualne pianino UVI Grand Piano Model D oraz program Ableton Live Lite. Kontrolery posiadają też gotowe mapowania/skrypty dla programów Pro Tools, Logic Pro X, FL Studio, Bitwig, Cubase, Ableton Live, Digital Performer i Studio One.

Klawiatury Keylab Essential 49 i Keylab Essential 61 zostały wycenione na 199 i 249 euro. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Arturia.