Arturia przedstawia KeyLab Black Edition

Keylab 61Firma Arturia znana jest głównie za sprawą swoich wirtualnych syntezatorów, będących cyfrowymi wcieleniami kultowych instrumentów elektronicznych, jednak w jej katalogu produktów można znaleźć również całkiem sporo kontrolerów MIDI. Najpopularniejszymi reprezentantami tej kategorii są klawiatury z serii KeyLab, która właśnie powiększyła się o dwa nowe modele.

Jak można było przewidzieć konstrukcja kontrolerów KeyLab 49 Black Edition i Keylab 61 Black Edition od swoich poprzedników odróżnia się jedynie wykończeniem. Nowe klawiatury zostały pomalowane czarnym, matowym lakierem i ozdobione logiem firmy Arturia umieszczonym pod padami. Tym co naprawdę wyróżnia nowe modele na tle ich białych odpowiedników jest jednak dołączone oprogramowanie. Oprócz popularnej wtyczki Analog Lab dodawanej do wszystkich kontrolerów z serii KeyLab znajdziemy tu bowiem również trzy inne wirtualne instrumenty: Solina V, Prophet V oraz UVI Acoustic Grand Piano. Wszystko to bez podnoszenia ceny, która nadal wynosi 369 euro za wersję z 49 klawiszami oraz 429 euro za wersję z 61 klawiszami.

Więcej informacji na temat kontrolerów KeyLab 49 Black Edition i KeyLab 61 Black Edition znajdziecie na poświęconych im stronach internetowych.