KDJ-ONE już dostępny w serwisie Kickstarter

KDJ-ONEKDJ-ONE to produkt, który najzwyczajniej w świecie przegapił czasy w których mógł stać się hitem. O ile jeszcze kilka lat temu urządzenie tego typu mogłoby osiągnąć całkiem spory sukces, o tyle dziś ma ono raczej marne szanse w starciu z wszelkiej maści smartfonami i tabletami. Autorzy projektu postanowili jednak mimo wszystko zaprezentować go światu, a w celu zmniejszenia ryzyka finansowej klęski skorzystali z popularnego obecnie finansowania społecznościowego.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firmy CyberStep projekt KDJ-ONE pojawił się wreszcie w serwisie Kickstarter i ku zaskoczeniu większości internautów radzi on sobie tam całkiem nieźle. W chwili gdy piszę te słowa twórcom urządzenia udało się zebrać już 86 z wymaganych 100 tysięcy dolarów potrzebnych im do rozpoczęcia produkcji. Dużą rolę w tym niespodziewanym sukcesie odegrała cena za jaką można obecnie nabyć ten produkt w przedsprzedaży. $395 to jednak znacznie atrakcyjniejsza cena niż przewidywane wcześniej $800-$999. Przy okazji okazało się też, że urządzenie będzie dostępne w kilku różnych wariantach kolorystycznych. Co więcej, autorzy projektu zamierzają też poszerzyć jego funkcjonalność o tryb przystosowany do grania Live, oraz udostępnić zainteresowanym programistom SDK, dzięki czemu użytkownicy mogliby w przyszłości liczyć na dodatkowe rozszerzenia.

Trzeba przyznać, że chociaż nadal ciężko jest uwierzyć w sukces KDJ-ONE, to jednak projekt ten z miesiąca na miesiąc staje się coraz ciekawszy. O tym, jak ostatecznie poradzi sobie on na rynku przekonamy się najprawdopodobniej w lipcu przyszłego roku. Wtedy to bowiem pierwsze egzemplarze mają zostać wysłane do nabywców którzy złożyli zamówienia w przedsprzedaży. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na jego oficjalnej stronie w serwisie Kickstarter.