K-Board Pro 4 – nietypowa klawiatura firmy KMI już dostępna

Firma KMI znana jest przede wszystkim za sprawą kontrolerów QuNeo i QuNexus, które swego czasu mocno wyróżniały się na tle konkurencji nowatorskimi sposobami na wykorzystanie padów. Niemal cztery lata temu zapowiedziała ona nową klawiaturę sterującą – K-Board Pro 4 – będącą próbą połączenia pomysłów zaczerpniętych z wspomnianych modeli z bardziej konwencjonalnym podejściem do tematu instrumentów klawiszowych. Teraz produkt ten doczekał się wreszcie oficjalnej premiery.

K-Board Pro 4 podobnie jak QuNexus wykorzystuje zamiast klawiszy podłużne pady, rozpoznające nie tylko siłę uderzenia i nacisku, ale też położenie i ruch palców. Dzięki temu użytkownik może modulować brzmienie wirtualnych instrumentów przesuwając palcami po powierzchni klawiszy oraz dociskając je mocniej bądź słabiej. Główna różnica polega na tym, iż pady w QuNexus były po prostu niewielkimi prostokątami, natomiast te zastosowane w K-Board Pro 4 mają kształt i wymiary bliższe tradycyjnym klawiszom pianina.

Klawiatura K-Board Pro 4 została wyceniona na 895 USD. Można ją nabyć m.in. na oficjalnej stronie firmy KMI, gdzie znajdziecie też więcej informacji na jej temat.