Jordan Rudess dołączył do ekipy CME

Jordan Rudess, muzyk znany głównie z występów w prog-metalowej grupie Dream Theater, nigdy nie ukrywał sympatii jaką darzy wszelkiej maści nietypowe klawiatury MIDI. To właśnie on jako jeden z pierwszych artystów aktywnie promował produkty firmy Keith McMillen Instruments, a niedawno mogliśmy go zobaczyć również w roli członka Seaboard Ensemble. Jakiś czas temu założył on też własną firmę zajmującą się produkcją aplikacji muzycznych na urządzenia mobilne. Teraz postanowił jednak pójść o krok dalej, i przyjął posadę w firmie zajmującej się produkcją kontrolerów MIDI.

Nowym pracodawcą Rudessa nie został jednak żaden z gigantów rynku, tylko niewielka firma CME mająca w swoim dorobku jak na razie jeden model klawiatury. Xkey, bo o niej mowa, to kompaktowy kontroler mieszczący 25 pełnowymiarowych, czułych na siłę uderzenia klawiszy w zaskakująco cienkiej obudowie. Cechą wyróżniającą ją na tle konkurencji jest jednak polifoniczny Aftertouch – funkcja, której mogłyby pozazdrościć jej niektóre większe i bardziej rozbudowane klawiatury.

Stanowisko jakie przyjął Rudess nosi dumną nazwę Chief Mussical Officer, co może oznaczać… właściwie cokolwiek. Pozostaje więc mieć nadzieję, że rola Jordana w firmie nie ograniczy się do bycia jej „twarzą”, i w niedalekiej przyszłości doczekamy się pierwszego kontrolera stworzonego przy jego współudziale.