iZotope wypuszcza dwie darmowe wtyczki

vinylFirma iZotope znana jest głównie za sprawą Ozone – popularnego zestawu narzędzi służących do masteringu. W jej ofercie można znaleźć jednak również wiele innych wirtualnych efektów i instrumentów. Niedawno w jej katalogu pojawiły się dwa nowe, darmowe produkty.

Pierwszy z nich to odświeżona wersja wydanej niemal dokładnie piętnaście lat temu wtyczki Vinyl, pozwalającej na postarzanie ścieżek i dodawanie do nich rozmaitych dźwiękowych artefaktów charakterystycznych dla starych, winylowych płyt. Vinyl posiada też funkcję symulacji powolnego zatrzymywania silnika gramofonu. Więcej informacji na temat wtyczki znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.

ddly

Drugą darmową wtyczką jest DDLY Dynamic Delay – ciekawy efekt składający się z dwóch działających jednocześnie delay’ów, z których jeden wpływa tylko na dźwięki przekraczające wybrany przez nas poziom głośności, a drugi na wszystkie pozostałe. W odróżnieniu od wspomnianej wcześniej wtyczki Vinyl, która jest dostępna do pobrania za darmo bez ograniczeń czasowych, promocja na DDLY trwać będzie do dziesiątego marca. Później jej cena wyniesie $49. Więcej informacji na temat wtyczki znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.