iZotope Ozone 9 Elements za darmo do 5 czerwca

iZotope Ozone 9 Elements to uproszczona wersja najnowszej edycji jednego z najpopularniejszych zestawów narzędzi do masteringu. W serwisie Splice trwa obecnie promocja, w ramach której wspomniane oprogramowanie dostępne jest za darmo.

iZotope Ozone 9 Elements daje nam dostęp do trzech narzędzi zaprojektowanych z myślą o wykorzystaniu podczas masteringu utworów. Znajdziemy tu equalizer, limiter oraz imager (czyli narzędzie do sztucznego „poszerzania” obrazu stereo). Cechą charakterystyczną kilku ostatnich wtyczek z serii Ozone jest funkcja Master Assistant, wykorzystująca sztuczną inteligencję do analizowania naszego utworu i wybierania optymalnych ustawień parametrów wspomnianych narzędzi. Ma ona ułatwić proces masteringu osobom nie posiadającym zbyt dużego doświadczenia w tej dziedzinie. Warto jednak pamiętać o tym, że wybrane przez nią ustawienia nie zawsze okazują się całkowicie trafne, dlatego też nie należy brać ich za pewnik, a co najwyżej sugestię i punkt wyjścia do dalszej pracy. W razie wątpliwości zawsze lepiej kierować się własnym uchem, niż automatyczną analizą komputera.

Wtyczka Ozone 9 Elements dostępna jest za darmo w serwisie Splice (wymaga założenia darmowego konta i podania adresu e-mail). Promocja trwać będzie do 5 czerwca 2020 roku.