iZotope Iris 2 – kolejne wcielenie nietypowego syntezatora

Iris 2Mimo iż firma iZotope znana jest głównie z produkcji popularnych narzędzi do masteringu, to jednak nie można zapominać, że w jej katalogu znajdują się również rozmaite instrumenty i efekty. Jednym z najbardziej charakterystycznych z nich jest Iris – nietypowy instrument pozwalający tworzyć syntetyczne brzmienia w oparciu o zarejestrowane próbki dźwięków. Teraz wspomniana wtyczka doczekała się wreszcie kolejnej odsłony.

iZotope Iris 2 bierze najlepsze cechy swojego poprzednika, dozbraja je w dodatkowe funkcje i ubiera w nowe szaty. Jak słusznie zdążyli już zauważyć internauci na rozmaitych forach, wyraźnie widać, że jedną z głównych inspiracji dla jej twórców był popularny syntezator Massive, z którego podpatrzono między innymi sposób obsługi modulacji oraz ogólny wygląd interfejsu użytkownika. Dodano też nowe efekty oraz znacznie poszerzono bibliotekę gotowych brzmień i próbek mogących służyć jako podstawa do naszych własnych kreacji.

Wtyczka iZotope Iris 2 wyceniona została na $299 jednak do 11 grudnia można ją nabyć w promocyjnej cenie $199. Posiadacze poprzedniej wersji za upgrade zapłacą zaś $149 ($99 w promocji). Na oficjalnej stronie producenta znajdziemy też darmową wersję demonstracyjną, pozwalającą nam testować wtyczkę przez pełne 10 dni.