Isotonik DJ Collection – Hot Cue, Looper i Slicer w programie Ableton Live 9.2

Isotonik Hot CueMimo iż program Ableton Live nie był projektowany jako narzędzie DJ-skie, to jednak wiele osób wykorzystuje go właśnie w taki sposób. To właśnie z myślą o nich powstał Isotonik DJ Collection – zestaw rozszerzeń dozbrajający Live’a w funkcje kojarzone zwykle z programami takimi jak Traktor Pro, Serato DJ i Virtual DJ.

Pierwszą dodatkową funkcją jaką wprowadza DJ Collection jest możliwość ustawiania punktów Hot Cue w obrębie wybranych klipów, a następnie szybkie przywoływanie ich za pomocą komunikatów MIDI, klawiatury lub myszki.

Kolejną dodatkową funkcją jest DJ Looper. który umożliwia zapętlanie fragmentów odtwarzanych klipów. Oczywiście taka opcja istnaiała w programie już wcześniej, jednak propozycja firmy Isotonik oferuje sposób obsługi bliższy temu co możemy znaleźć w popularnych programach DJ-skich.

Ostatnie rozszerzenie – Slicer – stanowi niejako połączenie dwóch poprzednich funkcji, gdyż pozwala ono zapętlić fragment odtwarzanego utworu a następnie podzielić go na równe fragmenty i przeskakiwać między nimi. Niestety, wspomniane narzędzie nie doczekało się jeszcze oficjalnej prezentacji.

Isotonik Slicer

Wszystkie rozszerzenia wchodzące w skład zestawu Isotonik DJ Collection oferują możliwość samodzielnego zmapowania ich pod dowolny kontroler MIDI, jednak twórcy zadbali też o gotowe rozwiązania dla posiadaczy kontrolerów Akai APC40 MkII oraz Ableton Push (w niedalekiej przyszłości lista powiększy się o kontrolery Launchpad i Launchpad Pro). Cały zestaw wyceniony został na 21.99 funtów szterlingów a można go nabyć na oficjalnej stronie internetowej firmy Isotonik. Warto jednak zaznaczyć, że do poprawnego działania rozszerzenia wymagany jest program Ableton Live w wersji 9.2 lub wyższej z rozszerzeniem Max for Live.