IK Multimedia prezentuje trzy nowe klawiatury z serii iRig

irigkeys25Marka iRig kojarzona jest głównie z muzycznymi akcesoriami dla smartfonów i tabletów. Trzy najnowsze kontrolery z tej serii skierowane są jednak przede wszystkim do użytkowników laptopów. Już na wstępie należy jednak zaznaczyć, że tylko jedna z klawiatur zaprezentowanych wczoraj przez firmę IK Multimedia jest prawdziwie nowym produktem, podczas gdy pozostałe dwie stanowią delikatnie odświeżone wersje starszych modeli. 

Wspomnianą nowością jest widoczna na powyższym zdjęciu iRig Keys 25 – najmniejsza jak dotąd klawiatura z serii iRig wyposażona w dwadzieścia pięć miniaturowych klawiszy. Od swoich większych kuzynów różni się ona też brakiem przycisków wysyłających komunikaty Program Change, przycisku funkcyjnego Set, funkcji zapisywania i przywoływania gotowych presetów ustawień oraz wejścia na pedał sustain.

keys37pro

Pozostałe dwie klawiatury, czyli iRig Keys 37 i widoczny na powyższym zdjęciu iRig Keys 37 Pro stanowią niemal idealne kopie dostępnych już od dłuższego czasu modeli iRig Keys i iRig Keys Pro. Od swoich poprzedników różnią się one tylko kolorem obudowy oraz brakiem dołączonych kabli Lightning i USB-OTG, umożliwiających podłączenie kontrolerów do urządzeń z systemami iOS lub Android. Rezygnacja z dodatkowych akcesoriów pozwoliła firmie IK Multimedia obniżyć ceny klawiatur o całe 50 euro, dzięki czemu osoby chcące używać kontrolerów z serii iRig wyłącznie do współpracy z laptopami (lub posiadające już odpowiednie kable/przejściówki) nie muszą płacić za dodatkowe akcesoria z których nie będą korzystać.

Klawiatury iRig Keys 25, iRig Keys 37 i iRig Keys 37 Pro kosztują odpowiednio 59,99, 79,99 i 99,99 euro. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy IK Multimedia.