Invader – mikser DJ-ski z wbudowanym komputerem

https://s.blogcdn.com/slideshows/images/slides/401/924/3/S4019243/slug/l/0815-thudrumble-4-1.jpgPamiętacie jeszcze OBERmod FLM4 – futurystyczny mikser/kontroler z wbudowanym komputerem wykonany przez Seana Obera? Ten ambitny projekt narobił wokół siebie sporo zamieszania, jednak niestety nigdy nie trafił do masowej produkcji. Już niedługo na rynku pojawi się jednak inny, bardzo podobny mikser, stworzony przez ekipę Thud Rumble.

Invader, bo taką nazwę będzie nosić to urządzenie, na pierwszy rzut oka prezentuje się o wiele bardziej minimalistycznie od naszpikowanego przyciskami OBERmod FLM4, jednak oba urządzenia posiadają wiele wspólnych elementów. Najważniejszym z nich jest oczywiście wbudowany komputer działający pod kontrolą systemu Windows, na którym można zainstalować i odpalić niemal dowolne oprogramowanie DJ-skie. Na szczycie górnego panelu miksera znalazło się miejsce dla dużego wyświetlacza dotykowego. Finalna wersja urządzenia będzie też posiadała wbudowany specjalny interfejs audio, zaprojektowany na potrzeby Invadera przez Native Instruments (OBERmod FLM4 korzystał ze „zwykłego” Audio 8 DJ tej samej firmy), co wyraźnie wskazuje na to, że mikser ten będzie mógł współpracować z Traktor Scratch Pro 2 i płytami z kodem czasowym.

Najnowszy prototyp miksera Invader, zaprezentowany publicznie podczas tegorocznej konferencji Intel IDF, przypomina kształtem standardowy scratch-mikser, jednak ostateczna wersja produktu ma prezentować się zupełnie inaczej. Autorom projektu zależy na tym, by urządzenie było jak najcieńsze, tak by można było swobodnie nosić je w plecaku (zdaniem głównego projektanta może ono mieć zaledwie 2 cm grubości). Do zrównania wysokości z gramofonami lub innym sprzętem posłużą zaś rozsuwane nóżki znajdujące się na jego spodzie. Nabywcy będą też mogli w pewnym stopniu spersonalizować swój mikser, wybierając przed zakupem kolory poszczególnych elementów, laserowy grawerunek na obudowie oraz rodzaj przycisków (gumowe lub arcade). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Invader trafi do sprzedaży pod koniec tego roku. Jego cena wynosić będzie $1699. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na łamach serwisu Engadget.