Hercules prezentuje DJControl Instinct P8

instinct-p8Firma Hercules znana jest głównie z produkcji prostych, niedrogich kontrolerów DJ-skich, skierowanych głównie do amatorów i hobbystów. Ich najnowszy produkt, DJControl Instinct P8, również zalicza się do tej kategorii urządzeń.

Instinct P8 pod względem rozmiaru i kształtu przypomina swojego poprzednika – wypuszczonego na rynek cztery lata temu temu DJControl Instinct. Nadal więc mamy tu do czynienia z niewielkim kontrolerem o nieco zabawkowym wyglądzie. Zmianie uległ jednak cały górny panel, który został lepiej dostosowany do współczesnych standardów. Koła jog (wzbogacone o funkcję aktywacji trybu scratch poprzez mocniejsze przyciśnięcie) zostały przesunięte wyżej, a na ich miejscu pojawiły się niewielkie pady z kolorowym podświetleniem (po cztery na każdą stronę). Zrezygnowano za to z dźwigni i przycisków, które w poprzednim modelu służyły do ręcznej zmiany tempa odtwarzanych utworów. Na wyposażeniu kontrolera znalazł się też prosty interfejs audio, oferujący parę wyjść RCA oraz wyjście słuchawkowe.

Hercules Instinct P8 trafi do sprzedaży we wrześniu, a jego cena wyniesie $129. W zestawie z kontrolerem otrzymamy także oprogramowanie DJ-skie DJUCED 40° oraz gotowe mapowanie dla programu Traktor Pro 2 (oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzie, by samodzielnie zmapować kontroler pod kątem współpracy z dowolnym innym programem obsługującym standard MIDI). Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Hercules.