Impact Soundworks prezentuje Curio

CurioMniej więcej w połowie poprzedniego wieku niejaki John Cage zaczął wrzucać rozmaite przedmioty w pudło rezonansowe fortepianu, doczepiać koraliki do jego strun, a także uderzać w instrument wszystkim co popadnie. Motorem napędowym jego działań była po prostu chęć odkrycia „jak to będzie brzmiało?”. Ponad sześćdziesiąt lat później grupa sounddesignerów z firmy Impact Soundworks postanowiła zabawić się w podobny sposób z miniaturowym, dziecięcym pianinkiem. Efektem ich pracy jest Curio, wirtualny instrument współpracujący z samplerem Kontakt.

Oprócz naturalnych dźwięków dziecięcego pianina znajdziemy tu więc całą gamę dziwnych i niepokojących odgłosów idealnie pasujących do stylistyki Dark Ambientowej oraz wszelkiej maści muzyki ilustracyjnej. Curio daje nam dostęp do 23 gotowych brzmień które możemy dowolnie modulować za pomocą wbudowanych w wtyczkę filtrów, EQ i efektów (reverb, delay, lo-fi, chorus, phaser). Co ciekawe, mamy tu też dostęp do każdej z ponad 1400 pojedynczych próbek, które możemy dowolnie modyfikować i wykorzystywać w naszych projektach.

Curio dostępna jest do nabycia na oficjalnej stronie producenta w promocyjnej cenie $59 (za jakiś czas podskoczy do $79). Do poprawnego działania wymaga samplera Kontakt 4 (lub wyżej).