Image-Line zdradza swoje plany na Musikmesse 2013

Firma Image-Line postanowiła zdradzić światu jakie nowości zaprezentuje na tegorocznych targach Musikmesse, które rozpoczną się już 10 kwietnia we Frankfurcie. Osoby które tego dnia odwiedzą ich stoisko będą mogły zapoznać się z pięcioma aplikacjami skierowanymi do DJ’ów i producentów. Dodatkową atrakcją będą występy znanego użytkownikom forum Image-Line Nucleon’a i Sacco, jednego ze zwycięzców konkursu Fl Studio Performance Mode. Przyjrzyjmy się więc bliżej zapowiedzianym atrakcjom.

Na pierwszy ogień idzie oczywiście FL Studio 11, czyli nowa odsłona popularnego programu typu DAW. Niestety, jak na razie brak jakichkolwiek oficjalnych informacji na jego temat (autorzy ograniczają się do „less bugs, new features”). Producent nie ujawnia też oficjalnej daty premiery jedenastki.

Drugim zaprezentowanym programem będzie Deckadance 2: aplikacja DJ’ska której wersję beta możecie sami testować jeszcze przez ponad dwa tygodnie.

Oprócz dwóch wymienionych programów, zaprezentowane zostaną również trzy aplikacje na urządzenia mobilne. Wśród nich znajdą się FL Mobile 2.1 na iOS i FL Mobile 1 na Android. Wiadomość ta powinna ucieszyć zwłaszcza posiadaczy urządzeń z logo zielonego robota, gdyż do tej pory raczej nie mogli oni narzekać na nadmiar aplikacji muzycznych, zwłaszcza pochodzących od firm mających już na koncie jakieś „większe” programy typu DAW. Trzecią aplikacją będzie tajemnicze FL Groove, na Windows 8 i iOS, o którym na razie wiadomo jeszcze mniej niż o FL Studio 11. Niestety, biorąc pod uwagę ostatnie trendy (patrz: iMpc lub Launchpad App) można się spodziewać, że będzie to raczej zabawkowa aplikacja nastawiona na zarobienie kilku dodatkowych dolarów na fanach marki „Fruity Loops”.

[Update 04.04.2013]

Firma Image-Line umieściła w sieci filmik pokazujący jak działa Fl Mobile na tablecie Nexus 7 z systemem Android 4.2.2