IK Multimedia prezentuje klawiatury iRig Keys 2 i iRig Keys 2 Pro

iRig Keys to seria kompaktowych klawiatur sterujących zaprojektowanych z myślą o współpracy ze smartfonami i tabletami. Niedawno powiększyła się ona o dwa nowe modele – iRig Keys 2 i iRig Keys 2 Pro.

Oba wspomniane modele różnią się między sobą jedynie rozmiarami. Wersja standardowa wyposażona jest w 37 miniaturowych klawiszy, co pozwoliło ograniczyć wymiary całego urządzenia do 518 x 139 x 40 mm, a jego wagę do zaledwie 870 g. Model Pro posiada natomiast pełnowymiarowe klawisze, ale za to jest znacznie większy i cięższy – ma wymiary 605 x 212 x 64 mm i waży 1,87 kg.

Obie wersje posiadają dodatkowo pięć potencjometrów obrotowych (w tym cztery, które można skonfigurować samodzielnie, i jeden kontrolujący głośność), enkoder pełniący również rolę przycisku, zestaw przycisków funkcyjnych, koła pitch i modulacji, wejście na pedał sustain, złącza MIDI IN/OUT (dzięki którym można wykorzystać klawiatury np. do sterowania sprzętowymi syntezatorami, nawet bez podłączania ich do komputera) oraz wbudowany prosty interfejs audio, wyposażony jedynie w złącze słuchawkowe (ukłon w stronę osób chcących korzystać z klawiatur w połączeniu z nowoczesnymi smartfonami, które coraz częściej nie posiadają tego przydatnego elementu).

Klawiatury iRig Keys 2 i iRig Keys 2 Pro zostały wycenione przez producenta na 129,99 i 149,99 euro. W zestawie z kontrolerami znajdziemy też zestaw przejściówek, w którego skład wchodzi jedna przejściówka MIDI (z 2,5 mm TRS na złącze 5-pinowe), jedna przejściówka Lightning na micro-USB oraz jedna przejściówka USB-A na micro-USB. Więcej informacji na temat obu klawiatur znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy IK Multimedia.