iConnectivity prezentuje trzy nowe interfejsy MIDI

mio Mimo iż nazwa firmy iConnectivity może sugerować, iż jej oferta skierowana jest głównie do użytkowników iUrządzeń, to jednak w rzeczywistości produkowane przez nią interfejsy są znacznie bardziej wszechstronne. Nie inaczej jest w przypadku trzech najnowszych pozycji z katalogu firmy: mio10, mio4 i mio2.

Pierwsze spośród wspomnianych urządzeń to zewnętrzny interfejs MIDI przystosowany do montażu w racku, mogący działać zarówno jako akcesorium podłączane do komputera jak i w pełni autonomiczne urządzenie. Na jego wyposażeniu znalazło się aż dziesięć par pięciopinowych złączy MIDI In/Out, złącze ethernet, pozwalające na podłączenie interfejsu do sieci (również bezprzewodowej, za pomocą odpowiedniej karty sieciowej) oraz trzy złącza USB: dwa typu B, służące do podłączania komputerów (mio10 może obsłużyć jednocześnie aż 6 maszyn – dwie przez USB i cztery za pośrednictwem ethernetu lub WiFi), i jedno typu A, do którego można podłączyć urządzenia obsługujące MIDI przez USB (jedno bezpośrednio lub kilka za pomocą aktywnego huba). Do obsługi podstawowych funkcji interfejsu służy panel dotykowy umieszczony z przodu urządzenia. Za bardziej zaawansowane ustawienia odpowiada zaś specjalna aplikacja. Cena sugerowana przez producenta wynosi $349.99, jednak ostateczna cena sklepowa wyniesie prawdopodobnie znacznie mniej – około $299.99.

mio10 front

mio10rear

Drugi z zaprezentowanych modeli, noszący nazwę mio4, został wyposażony w te same funkcje co jego większy kuzyn, jednak oferuje on mniejszą liczbę złączy MIDI (cztery pary In/Out) i nie posiada panelu dotykowego. Cena sugerowana przez producenta wynosi $179.99, a przewidywana cena sklepowa to $149.99.

mio4frontmio4 rear

Ostatnim i zarazem najmniejszym z całej trójki jest mio2, wyposażony w dwie pary złączy MIDI oraz dwa złącza USB typu B. Model ten został też pozbawiony złącza zasilacza, co oznacza, że można go zasilać tylko za pośrednictwem USB. Cena sugerowana przez producenta wynosi $89.99, a przewidywana cena sklepowa to $69.99.

mio 2 front

mio2 rear

Więcej informacji na temat nowych interfejsów MIDI firmy iConnectivity znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.