iConnectAUDIO4+ – wszechstronny interface audio od iConnectivity

iConnectAUDIO4plusW dzisiejszych czasach cechą najbardziej interesującą osoby chcące kupić interface audio USB nie jest wcale jakość wykonania czy zastosowanych komponentów (bo te kwestie stoją już na całkiem wysokim poziomie nawet w tańszych modelach) lecz wszechstronność. Coraz częściej zdarza się bowiem, że urządzenia tego typu muszą być zdolne do współpracy nie tylko z komputerami stacjonarnymi i laptopami, ale też tabletami, smartfonami i innymi urządzeniami, których używanie podczas pracy jeszcze kilka lat temu wydawało by się niedorzeczne. 

Jednym z najnowszych przykładów interfejsów stawiających właśnie na wszechstronność jest iConnectAUDIO4+ firmy iConnectivity. Jak nietrudno zgadnąć po charakterystycznej małej literze „i” w nazwie, urządzenie te radzi sobie bez problemu nie tylko z komputerami Mac i PC, ale też z wszelkiej maści mobilnymi produktami firmy Apple, takimi jak iPad czy iPhone. Tym co wyróżnia opisywany tu model na tle konkurencji jest jednak fakt, iż został on wyposażony w dwa złącza USB-B pozwalające mu obsługiwać jednocześnie dwa różne urządzenia, a nawet pośredniczyć w wymianie informacji (zarówno MIDI jak i AUDIO) między nimi. W praktyce oznacza to, że bez problemu będziemy mogli wykorzystać nasze iUrządzenie w roli np. zewnętrznego efektora lub modułu brzmieniowego współpracującego z pełnowymiarowym DAW-em odpalonym na komputerze, bez konieczności dodawania do setupu kolejnych kabli i zajmowania kolejnych złączy w interfejsie.

A skoro już o złączach mowa, to trzeba przyznać, że pod tym względem iConnectAUDIO4+ również prezentuje się nienajgorzej. Z przodu urządzenia znajdziemy 4 wejścia typu Combo wyposażone w przedwzmacniacze mikrofonowe. Z tyłu umiejscowiono zaś 5 złączy TRS (4 x Outputs i jedno słuchawkowe) oraz pięciopinowe złącza MIDI IN i OUT. Obok wspomnianych wcześniej dwóch złączy USB-B (służących do podłączenia komputerów/tabletów/etc.) znajdziemy zaś dodatkowe złącze USB-A umożliwiające podpięcie maksymalnie ośmiu dodatkowych kontrolerów MIDI-USB poprzez zewnętrzny HUB. Warto też wspomnieć o tym, że iConnectAUDIO4+ może działać jako samodzielne urządzenie bez podłączenia do komputera (wszelkie ustawienia przygotowane wcześniej za pomocą dedykowanej aplikacji zapisywane są w pamięci interfejsu), dzięki czemu można go wykorzystać np. w roli pośrednika między kontrolerami MIDI USB a starszymi urządzeniami wyposażonymi jedynie w złącza pięciopinowe.

gallery_iCA4

Interfejs iConnectAUDIO4+ wyceniony został przez producenta na $349 jednak ostateczna cena sklepowa powinna być niższa przynajmniej o $50. Urządzenie trafi do sklepów w ciągu kilku najbliższych dni. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej produktu.