iConnectAUDIO4+ – oficjalna prezentacja

iConnectAUDIO4plus

iConnectAUDIO4+ to bez wątpienia jeden z ciekawszych interfejsów audio zaprezentowanych podczas tegorocznych targów Musikmesse we Frankfurcie. Mimo iż charakterystyczna mała literka „i” na początku nazwy może sugerować, że jest to urządzenie skierowane głównie do fanów produktów firmy Apple, to jednak w rzeczywistości możliwość współpracy z iUrządzeniami jest tu zaledwie wierzchołkiem góry lodowej.

iConnectAUDIO4+ stanowi bowiem jeden z najbardziej wszechstronnych interfejsów audio dostępnych obecnie w sprzedaży. Na liście oferowanych przez niego funkcji znajdziemy między innymi możliwość podpięcia go jednocześnie do dwóch urządzeń (np. dwóch komputerów lub komputera i tabletu) kilku kontrolerów MIDI (złącze USB umożliwiające podłączenie do ośmiu urządzeń poprzez zasilany HUB + dwa standardowe złącza MIDI In i Out) oraz czterech kanałów Audio (cztery wejścia typu Combo) a następnie swobodne przesyłanie sygnałów Audio i komunikatów MIDI pomiędzy wszystkimi tymi urządzeniami za pomocą dedykowanej aplikacji pełniącej rolę czegoś w rodzaju software’owej krosownicy. Kilka dni temu na oficjalnym kanale firmy iConnectivity pojawiła się playlista składająca się z ośmiu nagrań prezentujących szczegółowo możliwości wspomnianego urządzenia. Pierwsze dwa filmy stanowią ogólną prezentację możliwości iConnectAUDIO4+ natomiast pozostała szóstka to poradniki, zajmujące się bardziej szczegółowo zarówno podstawami obsługi (instalacja, rozpoczynanie współpracy z programami typu DAW) jak i bardziej zaawansowanymi funkcjami (obsługa dedykowanej aplikacji, współpraca z urządzeniami mobilnymi). Jeśli więc od jakiegoś czasu zastanawialiście się nad zakupem tego konkretnego modelu polecam poświęcić chwilę na obejrzenie poniższych nagrań w celu sprawdzenia, czy oferowane przez niego możliwości rzeczywiście spełnią wasze oczekiwania.

Interfejs iConnectAUDIO4+ wyceniony został przez producenta na kwotę $349 jednak w niektórych sklepach internetowych (niestety, zagranicznych) można znaleźć go nawet o $50 taniej. Więcej informacji na temat urządzenia znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.