Home Planet Electric Piano – darmowy instrument dla programu Ableton Live

Home Planet

Pianet to seria pianin elektrycznych produkowanych przez firmę Hohner w latach 60, 70 i 80-tych. Dźwięki poszczególnych modeli możemy usłyszeć w utworach takich legend jak The Beatles, Genesis czy King Crimson. Teraz charakterystyczne brzmienie tego urządzenia, a konkretniej rzecz biorąc modelu Hohner Pianet T, powraca pod postacią darmowego instrumentu dla programu Ableton Live.

Cyfrowe wcielenie Hohner Pianet T nosi nazwę Home Planet a jego autorem jest producent muzyczny, sound designer i kontrolerysta ukrywający się pod pseudonimem Critical Vibrations. Wirtualny instrument został wzbogacony w stosunku do swego pierwowzoru o sekcję efektów, obsługiwanych za pomocą pokręteł Macro. Do poprawnego działania wtyczki potrzebne jest oprogramowanie Ableton Live w wersji Standard lub wyższej. W wersji Intro będzie on działać z ograniczoną funkcjonalnością (brak niektórych efektów).

Wtyczka Home Planet dostępna jest do pobrania za darmo (wymaga podania adresu e-mail) z oficjalnej strony Critical Vibrations, na której znajdziecie również kilka innych ciekawych instrumentów.