Hercules prezentuje DJControl Inpulse 500 – prosty kontroler dla początkujących DJ-ów

Firma Hercules znana jest głównie z produkcji stosunkowo prostych kontrolerów DJ-skich skierowanych głównie do początkujących i mniej wymagających użytkowników. Już niedługo w jej ofercie pojawi się kolejny produkt tego typu – DJControl Inpulse 500.

DJControl Inpulse 500 to dwukanałowy kontroler DJ-ski zaprojektowany z myślą o współpracy z aplikacjami Serato DJ (zarówno w wersji Lite jak i Pro) i Hercules DJUCED. Oferuje on użytkownikom wszystkie najważniejsze elementy potrzebne do miksowania muzyki za pomocą komputera – koła jog, prostą dwukanałową sekcję miksera, zestaw 16 niewielkich padów z kolorowym podświetleniem, niewielkie pitch-fadery, przyciski do obsługi różnych funkcji oprogramowania oraz wbudowany interfejs audio (zaskakująco rozbudowany jak na urządzenie tego typu, oferujący dwie pary wyjść Master, wyjście słuchawkowe oraz dodatkowe wejścia aux i mikrofonowe z oddzielnym filtrem i EQ). DJControl Inpulse 500 sprawia też wrażenie solidniej zbudowanego od starszych kontrolerów tej samej firmy, co jest w dużej mierze zasługą metalowego panelu umieszczonego pod sekcją miksera. Miłym dodatkiem są też rozkładane nóżki, pozwalające podwyższyć kontroler (co może okazać się bardzo przydatne, gdy przyjdzie nam korzystać z niego w połączeniu z innymi urządzeniami).

By uczynić kontroler bardziej przyjaznym dla początkujących projektanci zdecydowali się wyposażyć go w ciekawą dodatkową funkcję noszącą nazwę Beatmatch Guide, mającą ułatwić naukę ręcznego zgrywania utworów. Po jej aktywowaniu diody umieszczone pod kołami jog i obok pitch-faderów zaczną sygnalizować kierunek, w którym należy przesuwać te elementy by zsynchronizować ze sobą odtwarzane piosenki. Użytkownicy programu DJUCED będą też mogli skorzystać z funkcji inteligentnego asystenta, mogącego zasugerować kolejne utwory do zagrania (w przypadku programu Serato DJ przycisk ten będzie po prostu włączał funkcję autoplay).

Kontroler DJControl Inpulse 500 trafi do sprzedaży w lipcu, a cena sugerowana przez producenta wyniesie 299,99 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Hercules.