Firma Hercules znana jest przede wszystkim z produkcji niedrogich, stosunkowo prostych kontrolerów DJ-skich, skierowanych głównie do początkujących i hobbystów. Zaprezentowane przez nią niedawno trzy nowe modele, DJControl Inpulse 300, DJControl Inpulse 200 i DJControl Starlight, również zaliczają się do tej kategorii.
Widoczny na powyższym zdjęciu DJControl Inpulse 300 to największy i najbardziej rozbudowany z całej trójki. Na jego wyposażeniu znajdziemy m.in. szesnaście podświetlanych padów, dwa koła jog rozpoznające dotyk, prostą dwukanałową sekcję miksera, niewielkie pitch-fadery, przyciski do sterowania odtwarzaczami, pokrętła efektów (po dwa na każdy kanał), enkoder do obsługi biblioteki oraz prosty wbudowany interfejs audio (dwa wyjścia RCA i złącze słuchawkowe). Kontroler zaprojektowano z myślą o obsłudze oprogramowania DJUCED firmy Hercules, które dołączane jest za darmo w zestawie. Jedyną cechą wyróżniającą DJControl Inpulse 300 na tle innych podobnych kontrolerów dostępnych na rynku są diody umieszczone obok pitch-faderów oraz pod kołami jog. Te pierwsze sygnalizują, w którą stronę należy przesunąć suwak by zrównać tempa obu odtwarzanych utworów, natomiast drugie pokazują w którą stronę kręcić kołem jog by zsynchronizować ich rytmy. Mógłby to być naprawdę ciekawy sposób na naukę beatmatchingu dla początkujących (zwłaszcza iż funkcję tą da się wyłączyć, gdy uznamy, że nie jest nam już potrzebna), gdyby nie to, że niewielkie rozmiary pitch-faderów z pewnością utrudniają miksowanie w ten sposób, co może łatwo zniechęcić użytkowników.
Model DJControl Inpulse 200 od 300 różni się przede wszystkim mniejszym rozmiarem (a co za tym idzie, nieco mniejszymi kołami jog), mniejszą liczbą padów (osiem zamiast szesnastu), brakiem pokręteł służących do sterowania efektami oraz brakiem pokręteł MID w EQ sekcji miksera. Pozostałe elementy, łącznie z diodami pomagającymi w nauce beatmatchingu, są tu jednak niemal identyczne jak w wyższym modelu. DJControl Inpulse 200 również współpracuje z programem DJUCED.
Ostatnim i zarazem najmniejszym z całej trójki jest DjControl Starlight. Na górnym panelu tego niemalże kieszonkowego kontrolera udało się zmieścić m.in. dwa koła jog, crossfader, dwa pitch-fadery, przyciski do sterowania odtwarzaczami, po dwa pokrętła na każdy kanał miksera (jedno do sterowania głośnością, drugie mogące sterować basem lub filtrem), pokrętła głośności wyjścia Master i słuchawek oraz przyciski funkcyjne (szkoda tylko, że nie udało się znaleźć miejsca dla enkodera lub przycisków do obsługi biblioteki, co oznacza, że do wybierania utworów trzeba najprawdopodobniej używać klawiatury komputera). Oczywiście z racji na kompaktowe rozmiary kontrolera wszystkie te elementy są również proporcjonalnie mniejsze. Starlight posiada też wbudowany interfejs audio (dwa wyjścia 3,5 mm – jedno dla słuchawek, drugi dla kanału Master) i podświetlenie umieszczone na spodzie obudowy. Jest to jedyny kontroler z całej trójki współpracujący z oprogramowaniem Serato DJ Lite.
Kontrolery DJControl Inpulse 300, DJControl Inpulse 200 i DJControl Starlight zostały wycenione przez producenta na 199, 99 i 70 euro. Do sprzedaży trafią one 23 października. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnych stronach firm Hercules i Serato.