Hercules zapowiada DJControlWave

djcontrolwavePatrząc na najnowsze dzieło firmy Hercules (która swoją drogą dość dawno nie dawała żadnych znaków życia), trudno oprzeć się wrażeniu, że gdzieś już widzieliśmy taki design. DJControlWave na pierwszy rzut oka wygląda bowiem jak ubogi krewny kontrolera Pioneer DDJ-WeGO 2, pozbawiony większości przycisków, potencjometrów i wbudowanego interface’u audio. Po bliższym zapoznaniu okazuje się jednak, że mimo kilku oczywistych braków, Hercules DJControlWave może okazać się naprawdę interesującym sprzętem dla hobbystów i osób stawiających pierwsze kroki w świecie cyfrowego miksowania muzyki.

DJControlWave został zaprojektowany od podstaw z myślą o ścisłej współpracy z tabletami firmy Apple, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z niego jak z normalnego kontrolera MIDI. Urządzenie wykorzystuje technologię Bluetooth do bezprzewodowej komunikacji z iPadem, a wbudowana bateria pozwala na 8 godzin pracy. W zestawie z kontrolerem znajdziemy również kabel typu Split, w pewnym stopniu rozwiązujący problem braku wbudowanego interface’u, oraz oprogramowanie DJUCED w wersji na iOS oraz MAC/PC. Jeśli dodamy do tego niewielką wagę i wymiary kontrolera, to wydaje się on być naprawdę ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących czegoś prostego „na start”.

Przewidywana cena kontrolera wynosi $299.99 (zaskakująco drogo jak na firmę Hercules) a do sprzedaży trafi on wiosną tego roku. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.