Helios Ray – Nowa paczka brzmień dla Maschine

Większość paczek brzmień do Maschine nosi nazwy które pozwalają na niemal natychmiastowe odgadnięcie klimatów muzycznych z którymi są powiązane. Może tym razem wina leży po stronie mojej ignorancji, ale tytuł „Helios Ray” najzwyczajniej nie dał mi żadnych wskazówek odnośnie zawartości najnowszego rozszerzenia od Native Instruments. Na szczęście to chyba (jak na razie) jedyna rzecz do której mogę się w tym przypadku przyczepić.

„Helios Ray” to paczka dźwięków skierowana do producentów lubujących się w nowoczesnych brzmieniach, połamanych rytmach i abstrakcyjnych bitach. Miłośnicy nagrań spod znaku Ninja Tune bądź Brainfeeder od razu powinni poczuć się tutaj jak u siebie (oczywiście, jeśli są na tyle leniwi że nie chcą sami szukać sampli do cięcia ;)). W skład pakietu wchodzą trzy grupy dźwięków perkusyjnych (vinyl, analog i digital, łącznie 34 pełne zestawy), 10 zestawów melodycznych (między innymi gitara i rhodes) oraz 50 presetów do syntezatora Massive. Dla lepszego wczucia w klimat zestaw oferuje również  osiem gotowych projektów demo.

Helios Ray podobnie jak poprzednie pakiety kosztuje 49 euro i jest dostępny również w darmowej, okrojonej wersji dla aplikacji iMaschine. Więcej informacji i próbek dźwięków znajdziecie tutaj.