hapiNES L i Acid8 MKIII – nowe wersje kompaktowych syntezatorów firmy Twisted Electrons

W ubiegłym roku firma Twisted Electrons wprowadziła do sprzedaży dwa „kieszonkowe” syntezatory, hapiNES i uAcid8, składające się z „gołych” płytek PCB z umieszczonymi na nich bezpośrednio miniaturowymi pokrętłami i przyciskami. Już niedługo oba te instrumenty doczekają się nowych, nieco usprawnionych wersji – hapiNES L i Acid8 MKIII.

Oba wspomniane syntezatory będą nieco większe od swoich poprzedników (choć nadal będą to stosunkowo niewielkie instrumenty), od których odróżniać je będą także metalowe obudowy, standardowych rozmiarów pokrętła i przyciski oraz wbudowane interfejsy MIDI i CV. Na tym jednak kończą się różnice między nowszymi i starszymi wersjami. Wszystkie najważniejsze cechy, takie jak rozmieszczenie poszczególnych elementów na górnych panelach, sposób obsługi oraz możliwości w zakresie generowania i kształtowania brzmienia, pozostaną natomiast bez zmian. hapiNES L będzie więc chiptune’owym syntezatorem, naśladującym brzmienia układu dźwiękowego klasycznej konsoli NES firmy Nintendo, zaś Acid8 MKIII będzie cyfrowym syntezatorem zaprojektowanym z myślą o tworzeniu brzmień basowych.

Firma Twisted Electrons nie przygotowała jeszcze oficjalnych prezentacji nowych modeli, jednak jako iż pod względem obsługi i możliwości nie różnią się one niczym od swoich mniejszych poprzedników, poniższe nagrania wystarczą by przekonać się, czego można się po nich spodziewać

hapiNES L i Acid8 MKIII trafią do sprzedaży w marcu, a ich cena wyniesie 255 euro. Już teraz można je jednak zamówić w przedsprzedaży na stronie producenta, gdzie znajdziecie też ich mniejsze wersje, kosztujące 99 euro.