Hans Zimmer Strings – nowa wtyczka od Spitfire Audio

Hans Zimmer to obecnie jeden z najsławniejszych kompozytorów muzyki filmowej, mający na swoim koncie ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak Incepcja, Interstellar, Mroczny Rycerz czy Piraci z Karaibów. Na przestrzeni ostatnich lat kilkukrotnie pracował on z firmą Spitfire Audio, znaną głównie za sprawą swoich orkiestrowych bibliotek brzmieniowych dla samplera Kontakt. Najnowszym efektem ich współpracy jest Hans Zimmer Strings.

Hans Zimmer Strings koncentruje się na brzmieniach orkiestrowych instrumentów smyczkowych. W nagraniach wchodzących w jej skład próbek wzięło udział aż 344 instrumentalistów, co pozwoliło uzyskać potężne, „epickie” brzmienie charakterystyczne dla ścieżek dźwiękowych Zimmera. Co ciekawe, w odróżnieniu od poprzednich produktów firmy Spitfire Audio nie jest to biblioteka dla samplera Kontakt, lecz samodzielna wtyczka, dostępna w formatach VST, AU i AAX. Na uwagę zasługuje też zaprojektowany od nowa interfejs użytkownika, sprawiający wrażenie jeszcze bardziej przejrzystego i intuicyjnego niż ten znany chociażby z serii Albion i Spitfire Symphony Orchestra.

Wtyczka Hans Zimmer Strings dostępna jest do nabycia na oficjalnej stronie firmy Spitfire Audio, gdzie kosztuje obecnie 599 euro.