M-Audio prezentuje Hammer 88

Minimalistyczne klawiatury sterujące, koncentrujące się bardziej na klawiszach niż na potencjometrach, przyciskach i padach, to w dzisiejszych czasach dość rzadko spotykane zjawisko, zwłaszcza jeśli interesują nas produkty z tzw. średniej półki cenowej. Co jakiś czas na rynku pojawiają się jednak nowe kontrolery zaliczające się do tej kategorii. Jednym z nich jest Hammer 88 firmy M-Audio.

Na górnym panelu wspomnianej klawiatury znajdziemy jedynie pojedynczy suwak, dwa przyciski oraz koła pitch i modulacji. Z tyłu urządzenia umieszczono zaś złącze USB, 5-pinowe wyjście MIDI oraz trzy złącza umożliwiające podłączenie pedałów/przełączników nożnych. Najważniejszym elementem są jednak oczywiście klawisze. Hammer 88, jak sama nazwa wskazuje, posiada pełnowymiarową, 88-klawiszową klawiaturę wyposażoną w mechanizm młoteczkowy, wedle zapewnień producenta wiernie imitujący odczucia towarzyszące grze na akustycznym instrumencie. Niestety, firma M-Audio nie zdradziła żadnych szczegółów technicznych na jego temat. Nie wiadomo nawet, czy jest to jej własna, autorska konstrukcja, czy mechanizm zakupiony od innego producenta (np. jeden z popularnych mechanizmów firmy Fatar, stosowanych w większości konkurencyjnych klawiatur, m.in. w produktach firm Arturia, Native Instruments i Akai). Oczywiście po klawiaturze z tego przedziału cenowego nie należy spodziewać się niczego nadzwyczajnego, jednak mimo wszystko dobrze byłoby wiedzieć, co dokładnie kryje się we wnętrzu jej obudowy.

Klawiatura M-Audio Hammer 88 została wyceniona na $399. W zestawie z kontrolerem otrzymamy też program Ableton Live Lite, wirtualne instrumenty Mini Grand, DB-33, Velvet i Eighty Eight Ensemble oraz trzymiesięczną subskrypcję w serwisie edukacyjnym Skoove. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy M-Audio.